Ideogram fotoaparata

Festival VelenjeABONMAJIZlati abonma


Zlati abonma

PROGRAM ZLATEGA ABONMAJA

Sreda, 19. septembra 2018, ob 20.00, Gallusova dvorana Cankarjevega doma
Orkester Philharmonia London
Poznoromantični presežki

Dirigent: Esa–Pekka Salonen
Program:
Arnold Schönberg, Ožarjena noč, za orkester, op. 4 (1917)
Anton Bruckner, Simfonija št. 7 v E-duru, WAB 107


Sobota, 20. oktober 2018, ob 19.00, Gallusova dvorana Cankarjevega doma
Il Pomo d'Oro
Zapleti na perzijskem dvoru
Dirigent: Maksim Jemeljaničev
Solisti: Franco Fagioli – Kserks, Vivica Genaux – Arsamenes, Inga Kalna – Romilda, Francesca Aspromonte – Atalanta, Andreas Wolf – Ariodate, Delphine Galou – Amastris, Biagio Pizzuti – Elviro,
Program:
Georg F. Händel, Kserks, opera v treh dejanjih, HWV 40, koncertna izvedba


Nedelja, 20. januar 2019, ob 20.00, Gallusova dvorana Cankarjevega doma
Slovaška filharmonija in Slovaški filharmonični zbor
Mrtvec pride po ljubico
Dirigent: Rastislav Štúr
Solisti: Kateřina Kněžíková – sopran, Ludovít Ludha – tenor, Adam Plachetka – basbariton
Program:
Antonín Dvořák, Mrtvaški ženin, kantata op. 69


Torek, 12. marec 2019, ob 20.00, Gallusova dvorana Cankarjevega doma
Camerata Salzburg
Slogovna prehajanja
Dirigent in solist: François Leleux, oboa
Solistka: Lisa Batiashvili, violina
Program:
Felix Mendelssohn Bartholdy, Hebridi, uvertura
Felix Mendelssohn Bartholdy, Koncert za violino in godala v d-molu, op. posth.
Gija Kančeli, Chiaroscuro, za violino in komorni orkester
Ludwig A. Lebrun, Koncert za oboo in orkester
Wolfgang A. Mozart, Simfonija št. 31 v D-duru, »Pariška«, K 297


Petek, 12. april 2019, ob 20.00, Gallusova dvorana Cankarjevega doma
Dresdenska filharmonija
Doživeti Brahmsa

Dirigent: Michael Sanderling
Solistka: Beatrice Rana, klavir
Program:
Ludwig van Beethoven, uvertura, pozneje
Johannes Brahms, Koncert za klavir in orkester št. 1 v d-molu, op. 15
Johannes Brahms, Klavirski kvartet št. 1 v g-molu, op. 25 (orkestracija A. Schönberg)


Nedelja, 9. junija 2019, ob 20.00, Gallusova dvorana Cankarjevega doma
Filharmonični orkester iz Luksemburga
Rojena za zvezdo

Dirigent: Gustavo Gimeno
Solistka: Yuja Wang, klavir
Program:
Peter I. Čajkovski, Vihar, simfonična fantazija v f-molu, op. 18
Maurice Ravel, Koncert za klavir in orkester v D-duru za levo roko
Dmitrij Šostakovič, Koncert za klavir in orkester št. 2 v F-duru, op. 102
Maurice Ravel, Dafnis in Hloa, suita št. 2

 

 

 
Izdelava spletnih strani: AV studio